  • Y40142K15000T9W
Y40142K15000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y40142K15000T9W
HK JDW NO:
890-Y40142K15000T9W
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FRST Series, Metal Foil, 2.15kOhms, 0.2W 1/5W, ±0.01%, -55°C~220°C
Step5Bar-code shipping tag
Y40142K15000T9W
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~220°C
  • Series
    FRST
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    2.15kOhms
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm