  • Y21231R20000Q0R
Y21231R20000Q0R
advertisement
Manufacturer No:
Y21231R20000Q0R
HK JDW NO:
890-Y21231R20000Q0R
Description:
VPR221SZ Series, Metal Foil, 1.2Ohms, 8W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y21231R20000Q0R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Width
    10.16mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.615Lx0.400W 15.62mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    8W
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Height
    4.0132mm
  • Height Seated (Max)
    0.158 4.01mm
  • Length
    15.621mm