  • Y21231R00000B9R
Y21231R00000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y21231R00000B9R
HK JDW NO:
890-Y21231R00000B9R
Package:
TO-220-4, SMD
Datasheet:
Description:
VPR221SZ Series, Metal Foil, 1Ohms, 8W, ±0.1%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y21231R00000B9R
  • Package / Case
    TO-220-4, SMD
  • Supplier Device Package
    TO-220-4
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VPR221SZ
  • Size / Dimension
    0.615Lx0.400W 15.62mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    8W
  • Power Rating
    8W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Height
    4.0132mm
  • Height Seated (Max)
    0.158 4.01mm
  • Length
    15.621mm
  • Width
    10.16mm