  • Y201910R0000E9W
Y201910R0000E9W
advertisement
Manufacturer No:
Y201910R0000E9W
HK JDW NO:
890-Y201910R0000E9W
Package:
Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Datasheet:
Description:
LED1625 Series, Metal Foil, 10Ohms, 1W, ±0.2%, -55°C~150°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y201910R0000E9W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    6440
  • Case Code (Imperial)
    2516
  • Height
    1.016mm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    6.35mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Wide 2516 (6440 Metric), 1625
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    LED1625
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.250W 4.06mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.2%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C