  • Y2015350R000T9L
Y2015350R000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y2015350R000T9L
HK JDW NO:
890-Y2015350R000T9L
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
Description:
Flex Series, Metal Foil, 350Ohms, 0.6W, ±0.01%, -55°C~175°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y2015350R000T9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Supplier Device Package
    Flex-2
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Flex
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    350Ohms