  • Y1758198K000S9L
Y1758198K000S9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1758198K000S9L
HK JDW NO:
890-Y1758198K000S9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
198kOhms, 2.5W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1758198K000S9L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    198kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    2.5W
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Length
    38.1mm