  • Y1754600K000V0L
Y1754600K000V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1754600K000V0L
HK JDW NO:
890-Y1754600K000V0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole 600kOhms, 0.7W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1754600K000V0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Diameter
    12.7mm
  • Length
    25.4mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    600kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.7W
  • Max Power Dissipation
    700mW