  • Y1754100K000S0L
Y1754100K000S0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1754100K000S0L
HK JDW NO:
890-Y1754100K000S0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
100kOhms, 1.5W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1754100K000S0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1.5W