  • Y175275K0000T0L
Y175275K0000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y175275K0000T0L
HK JDW NO:
890-Y175275K0000T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 75kOhm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y175275K0000T0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    75kOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    12.7mm