  • Y1752250R000V0L
Y1752250R000V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1752250R000V0L
HK JDW NO:
890-Y1752250R000V0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
250Ohms, 1W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1752250R000V0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    25.4mm