  • Y1751596R975U9L
Y1751596R975U9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1751596R975U9L
HK JDW NO:
890-Y1751596R975U9L
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
Y1751596R975U9L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.375Diax1.000L 9.53mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.002%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    596.975Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    25.4mm