  • Y1749138R940T0L
Y1749138R940T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1749138R940T0L
HK JDW NO:
890-Y1749138R940T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
138.94Ohms, 0.3W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1749138R940T0L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.375Diax0.625L 9.53mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    138.94Ohms
  • Power (Watts)
    0.3W