  • Y174680K0000T9R
Y174680K0000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y174680K0000T9R
HK JDW NO:
890-Y174680K0000T9R
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMR3DZ Series, Metal Foil, 80kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y174680K0000T9R
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMR3DZ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    80kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Additional Feature
    ULTRA HIGH PRECISION, NON INDUCTIVE
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Working Voltage
    180V
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm