  • Y174670K0000T9L
Y174670K0000T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y174670K0000T9L
HK JDW NO:
890-Y174670K0000T9L
Description:
SMR3DZ Series, Metal Foil, 70kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y174670K0000T9L
  • Package / Case
    3017 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMR3DZ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    70kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.318mm