  • Y17465R00000D5R
Y17465R00000D5R
advertisement
Manufacturer No:
Y17465R00000D5R
HK JDW NO:
890-Y17465R00000D5R
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 5Ohms, 0.6W, ±0.5%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y17465R00000D5R
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SMR1DZ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    5Ohms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm