  • Y174624K0000B9L
Y174624K0000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y174624K0000B9L
HK JDW NO:
890-Y174624K0000B9L
Description:
FIXED RESISTOR SMR3DZ Series, Metal Foil, 24kOhm, 0.6W, ±0.1%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y174624K0000B9L
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMR3DZ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    3.0988mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm