  • Y174611R0000A0R
Y174611R0000A0R
advertisement
Manufacturer No:
Y174611R0000A0R
HK JDW NO:
890-Y174611R0000A0R
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 11Ohms, 0.6W, ±0.05%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y174611R0000A0R
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SMR1DZ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.170W 7.29mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    11Ohms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm