  • Y1745953R000B3R
Y1745953R000B3R
advertisement
Manufacturer No:
Y1745953R000B3R
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y1745953R000B3R
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Metal Foil, 953Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
Y1745953R000B3R
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Tolerance
    0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    0.2 ppm/°C
  • Resistance
    953Ohm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Height
    2.794mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm