  • Y17458K33000Q0R
Y17458K33000Q0R
advertisement
Manufacturer No:
Y17458K33000Q0R
HK JDW NO:
890-Y17458K33000Q0R
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 8.33kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y17458K33000Q0R
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMR1DZ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    8.33kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm