  • Y17452K80000T9R
Y17452K80000T9R
advertisement
Manufacturer No:
Y17452K80000T9R
HK JDW NO:
890-Y17452K80000T9R
Step5Bar-code shipping tag
Y17452K80000T9R
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    ULTRA HIGH PRECISION, NON INDUCTIVE
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    73V
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm