  • Y17451K10000Q9L
Y17451K10000Q9L
advertisement
Manufacturer No:
Y17451K10000Q9L
HK JDW NO:
890-Y17451K10000Q9L
Description:
FIXED RESISTOR SMR1DZ Series, Metal Foil, 1.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y17451K10000Q9L
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.02%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm