  • Y1745149R820T9L
Y1745149R820T9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1745149R820T9L
HK JDW NO:
890-Y1745149R820T9L
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 149.82Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1745149R820T9L
  • Supplier Device Package
    SMD, Stand Off
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    149.82Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm