  • Y174510R0000B9R
Y174510R0000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y174510R0000B9R
HK JDW NO:
890-Y174510R0000B9R
Package:
2512 J-Lead
Datasheet:
Y174510R0000B9R
Description:
FIXED RESISTOR SMR1DZ Series, Metal Foil, 10Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~175°C
Quantity:
In Stock : 14
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y174510R0000B9R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    2512 J-Lead
  • Weight
    114.305277mg
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMR1DZ
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    73V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    600mW
  • Voltage - Rated DC
    73V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Depth
    3.2mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    2.49mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm