  • Y174510K0000Q2R
Y174510K0000Q2R
advertisement
Manufacturer No:
Y174510K0000Q2R
HK JDW NO:
890-Y174510K0000Q2R
Description:
SMR1DZ Series, Metal Foil, 10kOhms, 0.16W, ±0.02%, -55°C~175°C
Step5Bar-code shipping tag
Y174510K0000Q2R
  • Supplier Device Package
    SMD
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.16W
  • Max Power Dissipation
    160mW
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    5.9944mm
  • Width
    3.2004mm