  • Y173337R5000B9L
Y173337R5000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y173337R5000B9L
HK JDW NO:
890-Y173337R5000B9L
Package:
Axial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
37.5Ohms, 2.5W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y173337R5000B9L
  • Package / Case
    Axial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    37.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2.5W
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Length
    38.1mm