  • Y172984R0000V0L
Y172984R0000V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y172984R0000V0L
HK JDW NO:
890-Y172984R0000V0L
Package:
Axial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
84Ohms, 1.75W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y172984R0000V0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1.75W
  • Max Power Dissipation
    1.75W
  • Length
    38.1mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.500L 12.70mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    84Ohms