  • Y1726200R000T0L
Y1726200R000T0L
advertisement
Manufacturer No:
Y1726200R000T0L
HK JDW NO:
890-Y1726200R000T0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 200Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y1726200R000T0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax1.000L 12.70mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    1W