  • Y172550K0000V0L
Y172550K0000V0L
advertisement
Manufacturer No:
Y172550K0000V0L
HK JDW NO:
890-Y172550K0000V0L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
50kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y172550K0000V0L
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.005%
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    50kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Length
    15.875mm