  • Y1725120K500S9L
Y1725120K500S9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1725120K500S9L
HK JDW NO:
890-Y1725120K500S9L
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
120.5kOhms, 0.75W 3/4W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Y1725120K500S9L
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    H
  • Size / Dimension
    0.500Diax0.625L 12.70mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±0.001%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    4
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    120.5kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W