  • Y1691V0010BA9L
Y1691V0010BA9L
advertisement
Manufacturer No:
Y1691V0010BA9L
HK JDW NO:
890-Y1691V0010BA9L
Package:
Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
Y1691V0010BA9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Resistors
    2
  • Circuit Type
    Voltage Divider
  • Power Per Element
    100mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±0.1ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height Seated (Max)
    0.320 8.13mm
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    300144Z
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.100W 7.49mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm 20kOhm