  • Y16902R00000B9L
Y16902R00000B9L
advertisement
Manufacturer No:
Y16902R00000B9L
HK JDW NO:
890-Y16902R00000B9L
Description:
2Ohms, 8W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y16902R00000B9L
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    8W
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Height
    21.463mm
  • Height Seated (Max)
    0.845 21.46mm
  • Length
    10.16mm
  • Width
    3.81mm