  • Y169010R0000Q0L
Y169010R0000Q0L
advertisement
Manufacturer No:
Y169010R0000Q0L
HK JDW NO:
890-Y169010R0000Q0L
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 10Ohm, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y169010R0000Q0L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.400Lx0.150W 10.16mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.02%
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Composition
    Metal Foil
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    21.463mm
  • Height Seated (Max)
    0.845 21.46mm