  • Y168861K1000A0L
Y168861K1000A0L
advertisement
Manufacturer No:
Y168861K1000A0L
HK JDW NO:
890-Y168861K1000A0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
61.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y168861K1000A0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AN
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.098W 7.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    61.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    8.001mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    2.4892mm