  • Y16364K25000B9R
Y16364K25000B9R
advertisement
Manufacturer No:
Y16364K25000B9R
HK JDW NO:
890-Y16364K25000B9R
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 4.25kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16364K25000B9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Strip
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    4.25kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm