  • Y1636499R000F9R
Y1636499R000F9R
advertisement
Manufacturer No:
Y1636499R000F9R
HK JDW NO:
890-Y1636499R000F9R
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 499Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1636499R000F9R
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VSMP
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    499Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    1.6002mm