  • Y16362K50000T9W
Y16362K50000T9W
advertisement
Manufacturer No:
Y16362K50000T9W
HK JDW NO:
890-Y16362K50000T9W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 2.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 2341
Step5Bar-code shipping tag
Y16362K50000T9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VSMP
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    2.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm