  • Y1636200R000Q9W
Y1636200R000Q9W
advertisement
Manufacturer No:
Y1636200R000Q9W
HK JDW NO:
890-Y1636200R000Q9W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 200Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1636200R000Q9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    200Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    1.6002mm