  • Y16351K50000F0L
Y16351K50000F0L
advertisement
Manufacturer No:
Y16351K50000F0L
HK JDW NO:
890-Y16351K50000F0L
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.5kOhms, 0.6W, Metal Foil,
Step5Bar-code shipping tag
Y16351K50000F0L
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    VHZ
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.435Lx0.185W 11.05mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    10.922mm
  • Height Seated (Max)
    0.430 10.92mm
  • Length
    11.049mm
  • Width
    4.699mm