  • Y163340R0000F9W
Y163340R0000F9W
advertisement
Manufacturer No:
Y163340R0000F9W
HK JDW NO:
890-Y163340R0000F9W
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
VFCP Series, Metal Foil, 40Ohms, 0.6W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y163340R0000F9W
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VFCP
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    40Ohms
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm