  • Y16329K90000T0W
Y16329K90000T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y16329K90000T0W
HK JDW NO:
890-Y16329K90000T0W
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
VFCP Series, Metal Foil, 9.9kOhms, 0.4W 2/5W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16329K90000T0W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    9.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    VFCP
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.01%