  • Y16314K90000T0R
Y16314K90000T0R
advertisement
Manufacturer No:
Y16314K90000T0R
HK JDW NO:
890-Y16314K90000T0R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
VFCP Series, Metal Foil, 4.9kOhms, 0.3W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16314K90000T0R
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Supplier Device Package
    1506
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VFCP
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.062W 3.81mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    4.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.3W
  • Max Power Dissipation
    300mW
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.5748mm