  • Y163024K3000T0R
Y163024K3000T0R
advertisement
Manufacturer No:
Y163024K3000T0R
HK JDW NO:
890-Y163024K3000T0R
Description:
VFCP Series, Metal Foil, 24.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y163024K3000T0R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.062W 3.20mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    24.3kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.5748mm