  • Y1629200R000F9R
Y1629200R000F9R
advertisement
Manufacturer No:
Y1629200R000F9R
HK JDW NO:
890-Y1629200R000F9R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR VFCP Series, Metal Foil, 200Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y1629200R000F9R
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VFCP
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.01mmx1.24mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm