  • Y162860K0000D9W
Y162860K0000D9W
advertisement
Manufacturer No:
Y162860K0000D9W
HK JDW NO:
890-Y162860K0000D9W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 60kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.5%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162860K0000D9W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    60kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    6.3246mm
  • Width
    3.2258mm