  • Y162830K0000A0W
Y162830K0000A0W
advertisement
Manufacturer No:
Y162830K0000A0W
HK JDW NO:
890-Y162830K0000A0W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 30kOhms, 0.75W 3/4W, ±0.05%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162830K0000A0W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.249Lx0.127W 6.32mmx3.23mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    30kOhms
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm