  • Y16275K68300T0W
Y16275K68300T0W
advertisement
Manufacturer No:
Y16275K68300T0W
HK JDW NO:
890-Y16275K68300T0W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 5.683kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y16275K68300T0W
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    5.683kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    5.0292mm
  • Width
    2.4638mm