  • Y162749K9000A9R
Y162749K9000A9R
advertisement
Manufacturer No:
Y162749K9000A9R
HK JDW NO:
890-Y162749K9000A9R
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 49.9kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.05%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162749K9000A9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    49.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    5.0292mm
  • Width
    2.4638mm