  • Y162720K0000T13W
Y162720K0000T13W
advertisement
Manufacturer No:
Y162720K0000T13W
HK JDW NO:
890-Y162720K0000T13W
Description:
VSMP Series, Metal Foil, 20kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.01%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162720K0000T13W
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Feature
    Non-Inductive
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm