  • Y162715R0000F9R
Y162715R0000F9R
advertisement
Manufacturer No:
Y162715R0000F9R
HK JDW NO:
890-Y162715R0000F9R
Description:
FIXED RESISTOR VSMP Series, Metal Foil, 15Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
Y162715R0000F9R
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.198Lx0.097W 5.03mmx2.46mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant, Non-Inductive
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±0.2ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm