  • Y162715K0000B13R
Y162715K0000B13R
advertisement
Manufacturer No:
Y162715K0000B13R
Manufacturer:
Vishay Precision Group
HK JDW NO:
4833-Y162715K0000B13R
Description:
Metal Foil, 15kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
Y162715K0000B13R
  • Tolerance
    0.1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    0.2 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power Dissipation-Max
    500mW
  • Height
    635μm
  • Length
    5.0292mm
  • Width
    2.4638mm